Buna! Am o nelămurire de mai multă vreme. Eu anul acesta dau la medicina la Cluj. Si am vizualizat rezultatele din alți ani. Am observat ca erau ani in care ultimele medii la buget depășeau cu putin nota 8, iar la taxa erau multe note de 9.
Si întrebarea mea este următoarea: cum se poate ca niste elevi sa ia nota 9 si totuși sa între la taxa, iar alții sa ia note de 8 si sa între la buget?? Poate sa imi explice cineva? In ce consta aceasta repartizare?